Dyrektor Finansowy

Posiadasz kilkuletnie doświadczenie w pełnym nadzorze nad finansami dużych spółek? Możesz pochwalić się dużym doświadczeniem w zarządzaniu ryzykiem finansowym oraz podatkowym? Wspomagałeś/aś procesy decyzyjne, jako strategiczny partner oraz doradca CEO?

Wspaniale. Mamy dla Ciebie idealną ofertę.

Co oferujemy?

  • stabilne oraz uczciwe warunki współpracy
  • pracę od pon – pt
  • dostęp do szkoleń
  • prywatną opiekę medyczną (w pakiecie Prestige VIP)
  • eventy integracyjne
  • przyjazną atmosferę pracy

Jakie będą Twoje zadania?

  • zapewnienie prawidłowego funkcjonowania działu finansowego (księgowość, kontroling, raportowanie, obszar podatkowy, zarządzanie ryzykiem, płynność finansowa)
  • analiza modeli biznesowych, rekomendacja rozwiązań, współtworzenie strategii firmy, wnoszenie perspektywy rentowności i budowania wartości firmy.
  • efektywne zarządzanie danymi, wykorzystywanie potencjału danych do rozwoju biznesu
  • nadzór i koordynacja przygotowania budżetu finansowego i kontrola jego zgodności z planem finansowym
  • monitorowanie bieżących wyników, wnioskowanie i rekomendowanie rozwiązań dotyczących konkretnych wyzwań biznesowych
  • wdrażanie efektywnych procesów finansowych, kontrolnych i raportowania, wykorzystywanie rozwiązań i narzędzi globalnych
  • zarządzanie zespołem, dostosowanie funkcjonalności działu do potrzeb biznesu i jego rozwoju, rozwijanie w zespole postaw i kompetencji partnera biznesowego
  • tworzenie i utrzymanie wewnętrznych standardów i procedur zgodnych z wymogami Grupy w zakresie sprawozdawczości, kontrolingu, budżetowania
  • współpraca z działem IT, rozumienie rozwiązań i systemów informatycznych, wdrażanie usprawnień, inicjowanie i zarządzanie projektami na poziomie lokalnym i regionalnym
  • bezpośrednie raportowanie do Dyrektora Zarządzającego spółki w Polsce oraz funkcjonalne do Zarządu

Czego oczekujemy?

  • wykształcenia wyższego: ekonomia, marketing i zarządzanie, finanse i rachunkowość etc.
  • minimum 5-letniego doświadczenia w pełnieniu senioralnej roli finansowej obejmującej odpowiedzialność za zarządzanie zespołem, polityką finansową i poszczególnymi funkcjami: księgowość, kontroling, budżetowanie, raportowanie, przepływ informacji finansowej
  • mile widziana praktyczna znajomość języka angielskiego (B2/C1)
  • doświadczenia w pracy w międzynarodowej firmie
  • leadership: zarządzanie zmianą, wizja, delegowanie odpowiedzialności, budowanie zaangażowania, podejmowanie wyzwań, budowanie kompetencji partnera biznesowego w zespole finansowym,
  • doświadczenia w obszarze rekomendacji biznesowych: analiza modeli biznesowych, rekomendacje rozwiązań z perspektywy finansowej,
  • umiejętności podejmowania decyzji
  • doświadczenia we wdrażaniu zmian (digitalizacja, automatyzacja, reorganizacja) i prowadzeniu projektów strategicznych
  • myślenia strategicznego, rozpoznawania trendów, wykorzystywania szans biznesowych
  • umiejętności analitycznych, wnioskowania i rekomendowania rozwiązań
  • bardzo dobrej organizacji pracy, skuteczności, nastawienia na realizację celów
  • umiejętności skutecznej komunikacji, negocjacji oraz budowania argumentacji biznesowej

    Potrzebujemy Twojej zgody na wykorzystanie CV w przyszłych procesach rekrutacyjnych, abyśmy mogli skontaktować się w niedalekiej przyszłości, gdy będziemy mogli zaproponować Ci pracę na stanowisku odpowiadającym Twoim oczekiwaniom oraz kwalifikacjom.
    Zapoznaj się z zasadami przetwarzania Twoich danych w naszej Polityce Prywatności oraz zasadami korzystania z formularza, określonymi w Regulaminie.
    Ta witryna jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązuje Polityka prywatności i Warunki korzystania z usługi Google.
    Podsumowanie
    • Warszawa
    • B2B
    • Praca hybrydowa
    Kompetencje
    Podatki / PowerBI / Dyrektor / Finanse / Kontroling / Księgowość
    Język
    polski / angielski